Blog

Proč zavedením rezervačního systému myFox ušetříte průměrně 2h Vašeho času týdně?

Rezervační systém šetří Vás čas Většina salonů, které působí v oblasti péče o krásu a zdraví nemá z důvodů úspory nákladů samostatnou recepční. Jedná se o typické salony o jednom až pěti lidech. Poskytovatelky služeb pracují buď samostatně na IČO, nebo se spojí s dalšími kolegyněmi a nabízejí více služeb pohromadě – například kadeřnictví, kosmetika, nehtové studio a masáže. Každá má své vlastní IČO a mohou sdílet společné prostory.

V praxi to znamená, že kromě samotného poskytování služby si musíte vyřizovat i všechnu administrativu s objednáváním zákaznic, změnami rezervací a telefonováním. V každém salonu se s tím vypořádávají jinak, někde se snaží telefon zvedat i pokud zrovna někoho obsluhují, to je ale velmi rušivé. Jinde hovory nezvedají a po obsloužení klientky obvolávají zmeškané hovory zpět. V průměru vyřizování rezervací (po telefonu nebo osobně se zákazníkem) a jejich přeobjednávání věnujete celkově 24 minut denně, to jsou 2h týdně! Pokud se navíc zákaznice opakovaně nedovolá, může ztratit o službu zájem.

Řešením je zavedení online rezervačního systému myFox a jeho kombinace s osobními rezervacemi při návštěvě zákaznice v salonu.

Jak to funguje?

  • V rezervačním systému myFox nastavíte svou pracovní dobu. (samozřejmě si můžete kdykoliv zadávat své vlastní blokace času, pokud musíte něco zařizovat apod., blokované termíny se pak klientkám nenabízejí)
  • Pokud se chce zákaznice, kterou jste právě obsloužila, objednat na příště, vytvoříte jí v systému rezervaci. Zákaznici přijde na e-mail potvrzení rezervace a odkaz, pomocí kterého si může případně termín sama změnit a nemusí Vám kvůli každé změně volat.
  • Zákaznice si mohou rezervaci vytvořit sami snadno z webu. Kliknou na tlačítko „Vytvořit rezervaci“ a vyplní jednoduchý formulář, kam zadávají své kontaktní údaje, vyberou si služby, na které se chtějí rezervovat a den, kdy by chtěly přijít. Systém jim nabízí pouze volné termíny. Potvrzení přijde zákaznici emailem. Rezervace z webu můžete povolit všem, nebo jen svým stálým zákazníkům.
  • Pokud nemáte vlastní webovky, ze kterých by se mohly zákaznice rezervovat, nevadí, se systémem myFox můžete získat profi web jen za drobný příplatek. Jestliže už web máte, doplníme na něj pouze rezervační tlačítko.
  • Den před rezervací pošle rezervační systém myFox každé zákaznici SMS připomínku, aby na svou rezervaci nezapomněla.
  • Případné změny rezervací si mohou zákaznice provádět sami online.
  • Všechno je velmi jednoduché a intuitivní

Pokud se rozhodnete zavést ve svém salonu rezervační systém myFox a povolit online rezervace, zákaznice si tento způsob rezervování velmi rychle oblíbí. Postupně Vám ubyde neustálé vyřizování telefonních hovorů a získáte tak více času pro sebe a své klientky.

myFox je skvělá aplikace, která se opravdu vyplatí, vyzkoušejte si ho zcela bez závazků a zdarma!