Blog

EET 2021 – poradna a návody

Zde naleznete pohromadě všechny důležité informace o zavedení EET (nejen) pro salony, včetně aktuálních informací s ohledem na vývoj kolem epidemie koronaviru.

AKTUÁLNĚ: EET ODLOŽENO, začne platit až 1. 1. 2023!

Rozhodnutí vlády: EET se odkládá pro všechny subjekty a vlny do 1.1. 2023.

Jaké kroky musíte pro zavedení EET podniknout:

1) jako první věc potřebujete Autentizační údaje, což je vlastně jméno a heslo ke státnímu systému správy údajů EET.

Autentizační údaje můžete získat dvěma způsoby:

 • a) osobně na Finančním úřadě

  dostanete obálku se jménem a heslem

 • b) online na portálu daneelektronicky.cz

  pro online způsob potřebujete navíc buď Datovou schránku nebo kvalifikovaný certifikát pro elektronický podpis, obojí je možné si vyřídit na poště

2) máte Autentizační údaje, dále si potřebujete vytvořit elektronický EET certifikát a získat číslo provozovny

Tento krok už nejde udělat osobně na FÚ, musí se provést online po přihlášení na daneelektronicky.cz odkaz SPRÁVA ÚDAJŮ EVIDENCE TRŽEB

Popis  Zde je PDF s návodem jak přesně postupovat krok za krokem eet_navod.pdf

Hlavní body:

 • založíte si provozovnu a systém jí přidělí číslo, to číslo budete potřebovat zadat do pokladny
 • vytvoříte si EET certifikát, zadáte k němu nějaké své heslo a EET certifikát si stáhnete do počítače

3) dále potřebujete EET pokladnu nebo aplikaci, u myFoxu máte na výběr 3 možnosti:

Popis myFox POKLADNA (cena 199 Kč měsíčně)

 • pokladna v mobilu (nebo na PC) určená pro každého, kdo spadá do EET. Jedná se o EET pokladnu s karotékou.

myFox STANDARD (cena od 399 Kč měsíčně)

 • digitální recepce, obsahuje rezervační systém, kartotéku, odesílá SMS připomínky klientům, umožňuje online rezervace a součástí je i EET pokladna

myFox PREMIUM (cena od 1099 Kč měsíčně)

 • Rezervační systém pro společnosti, které mají hodně zaměstnanců. Možnost intergrace s účetními programy přes API. Včetně EET pokladny.

Všechny varianty aplikací jsou dostupné pro mobily se systémem Android i Apple iOS. Fungují také na tabletech, noteboocích a stolních počítačích.

Pokud potřebujete EET včetně hardwaru (zařízení) podívejte se zde.

4) aktivování EET v myFoxu

Je to velmi jednoduché – jdete do “Nastavení” volba “EET”. Zde je potřeba nahrát EET certifikát, použít heslo, které jste k němu zadali při jeho vytvoření a zadat číslo provozovny (viz. výše bod 2). Pak už jen stačí zatrhnout volbu “Evidovat účtenky do EET”.

5) předání účtenky zákazníkovi

S EET platí povinnost při placení vždy vystavit účtenku. Účtenka může být zákazníkovi předána i elektronickou formou, pokud s tím zákazník souhlasí. myFox aplikace umí odesílat účtenky emailem nebo SMS. Možný je také tisk. Z mobilních aplikací je podporována tiskárna Cashino PTP II Dual

Popis V praxi se tedy zákazníka při placení zeptáte, zda chce účtenku poslat emailem, SMS nebo vytisknout. Většině zákazníků bude stačit elektronická účtenka, zde je velká výhoda propojení s rezervačním systémem a kartotékou – email i mobil jsou u zákazníka zadané a odeslání účtenky provedete snadno jedním tlačítkem.

6) jak dělat Storna

Pokud se při vystavení účtenky spletete, nic se neděje. V pokladně vyberete možnost “vydané účtenky”, vyberete chybnou účtenku a dáte “Stornovat”. Systém účtenku odešle do EET znovu jako mínusovou a tržba se tím vynuluje. Pak vystavíte normálně účtenku novou.

7) EET jako příležitost k inovaci

Popis Pokud zavádíte EET, zvažte, zda s tím nespojit nějaké inovace a zlepšení služeb pro klienty. Vhodné je například zavést platbu kartou. Aplikace myFox jsou propojené s platebním terminálem SumUp a přijetí platby tímto způsobem je velmi jednoduché.

Pokud se rozhodnete pro větší inovace, vyzkoušejte plný myFox s rezervačním systémem. Systém Vám ušetří hodně času, klientky ocení SMS připomínky, které jim budou chodit automaticky den před rezervací i online rezervace, pokud je povolíte. Vy získáte přehledný kalendář, pořádek rezervací a přehled o chodu salonu.

myFox je skvělá aplikace, která se opravdu vyplatí, vyzkoušejte si ho zcela bez závazků a zdarma!