Vše o EET – AKTUALIZOVÁNO

Zde naleznete pohromadě všechny důležité informace o zavedení EET (nejen) pro salony, včetně aktuálních informací s ohledem na vývoj kolem epidemie koronaviru.

EET je odloženo a začne platit až 1. 1. 2021

Vzhledem k aktuální situaci navrhuje vláda novelu zákona o EET, která povinnost EET odkládá pro všechny subjekty a vlny až do konce roku 2020.

Jaké kroky musíte pro zavedení EET podniknout:

1) jako první věc potřebujete Autentizační údaje, což je vlastně jméno a heslo ke státnímu systému správy údajů EET.

Autentizační údaje můžete získat dvěma způsoby:

  • a) osobně na Finančním úřadě

    dostanete obálku se jménem a heslem

  • b) online na portálu daneelektronicky.cz

    pro online způsob potřebujete navíc buď Datovou schránku nebo kvalifikovaný certifikát pro elektronický podpis, obojí je možné si vyřídit na poště

2) máte Autentizační údaje, dále si potřebujete vytvořit elektronický EET certifikát a získat číslo provozovny

Tento krok už nejde udělat osobně na FÚ, musí se provést online po přihlášení na daneelektronicky.cz odkaz SPRÁVA ÚDAJŮ EVIDENCE TRŽEB

Popis  Zde je PDF s návodem jak přesně postupovat krok za krokem eet_navod.pdf

Hlavní body:

  • založíte si provozovnu a systém jí přidělí číslo, to číslo budete potřebovat zadat do pokladny
  • vytvoříte si EET certifikát, zadáte k němu nějaké své heslo a EET certifikát si stáhnete do počítače

3) dále potřebujete EET pokladnu nebo aplikaci, u myFoxu máte na výběr:

Popis myFox aplikaci pro salony (cena od 575 kč měsíčně)

  • systém určený pro beauty salony, obsahuje kalendář rezervací, kartotéku, odesílá SMS připomínky klientům, umožňuje povolit online rezervace a součástí je i EET pokladna

myFox Easy EET (cena 299 Kč měsíčně)

  • zjednodušená verze určená pro každého, kdo spadá do EET. Jedná se o EET pokladnu s karotékou.

Obě varianty aplikací jsou dostupné pro mobily se systémem Android i Apple iOS. Fungují také na tabletech, noteboocích a stolních počítačích.

4) aktivování EET v myFoxu

Je to velmi jednoduché – jdete do “Nastavení” volba “EET”. Zde je potřeba nahrát EET certifikát, použít heslo, které jste k němu zadali při jeho vytvoření a zadat číslo provozovny (viz. výše bod 2). Pak už jen stačí zatrhnout volbu “Evidovat účtenky do EET”.

5) předání účtenky zákazníkovi

S EET platí povinnost při placení vždy vystavit účtenku. Účtenka může být zákazníkovi předána i elektronickou formou, pokud s tím zákazník souhlasí. myFox aplikace umí odesílat účtenky emailem nebo SMS. Možný je také tisk. Z mobilních aplikací je podporována tiskárna Cashino PTP II Dual

Popis V praxi se tedy zákazníka při placení zeptáte, zda chce účtenku poslat emailem, SMS nebo vytisknout. Většině zákazníků bude stačit elektronická účtenka, zde je velká výhoda propojení s rezervačním systémem a kartotékou – email i mobil jsou u zákazníka zadané a odeslání účtenky provedete snadno jedním tlačítkem.

6) jak dělat Storna

Pokud se při vystavení účtenky spletete, nic se neděje. V pokladně vyberete možnost “vydané účtenky”, vyberete chybnou účtenku a dáte “Stornovat”. Systém účtenku odešle do EET znovu jako mínusovou a tržba se tím vynuluje. Pak vystavíte normálně účtenku novou.

7) EET jako příležitost k inovaci

Popis Pokud zavádíte EET, zvažte, zda s tím nespojit nějaké inovace a zlepšení služeb pro klienty. Vhodné je například zavést platbu kartou. Aplikace myFox jsou propojené s platebním terminálem SumUp a přijetí platby tímto způsobem je velmi jednoduché.

Pokud se rozhodnete pro větší inovace, vyzkoušejte plný myFox s rezervačním systémem. Systém Vám ušetří hodně času, klientky ocení SMS připomínky, které jim budou chodit automaticky den před rezervací i online rezervace, pokud je povolíte. Vy získáte přehledný kalendář, pořádek rezervací a přehled o chodu salonu.

myFox je skvělá aplikace, která se opravdu vyplatí, vyzkoušejte si ho zcela bez závazků a zdarma!