Blog

5 důležitých kroků pro budoucnost podnikání ve službách

Salóny krásy jsou oblastí zasaženou změnami a opatřeními způsobenými pandemií COVID-19. Tato bezprecedentní situace přináší změny v celé společnosti, ve fungování služeb i chování zákazníků. Jak se s novou situací co nejlépe vypořádat? Přečtěte si několik konkrétních rad a připravte své podnikání na budoucnost!

1) Všechno se přesouvá online!

Popis Výrazným efektem karantény a uzavření řady provozů je mohutný růst online prodejů, eshopů a všech podobných služeb. Vyřizovat věci přes internet se stalo zcela běžnou věcí a součástí každodenního života. Salony, které dosud váhaly se zavedením online rezervací, by měly na tento trend zareagovat. Odborníci říkají, že do stejného stavu, jaký byl před corona virem se už nevrátíme nikdy. Zákazníci budou preferovat modernější způsob rezervací. Objednávat se online je pro vaše klientky zcela normální a také velmi pohodlné. Pro online rezervace potřebujete jen myFox a webovou nebo Facebookovou stránku.

2) Čas jsou peníze

To není nic nového, ale s corona krizí si to podnikatelé a OSVČ znovu připomínají. Jak přijímat rezervace bez recepční co nejefektivněji a ještě mít čas na práci? Odpovědí je opět využití moderní technologie – online rezervace šetří čas, automatické SMS připomínky rezervací šetří čas, pořádek v kalendáři šetří čas, zkrátka myFox šetří váš čas. A čas jsou peníze ;-)

Zde je ukázka online rezervace do salonu z pohledu klientky: https://salonkristyna.snippet.myfox.cz/

3) Dobrá zpráva – na službách péče o tělo klientky nešetří ani v době krize

Pandemie COVID-19 si nepochybně vyžádá daň v podobě hospodářského poklesu. Jak velká krize nás čeká se těžko odhaduje, ale dobrou zprávou, potvrzenou v období krize v roce 2008 je, že ženy hledají úspory jinde. Nechtějí šetřit na svém vzhledu a službách, které jsou pro ně velmi důležité, jako je kosmetika, kadeřnictví, péče o nehty a zdraví. Budujte si osobní vztahy se svými klientkami a například používejte poznámky v kartotéce myFoxu.

4) Inovujte, vylepšujte

Popis Zamyslete se nad tím, jaký dojem Váš salón v klientech zanechá. Zejména tam, kde jsou cílovou skupinou ženy jsou nesmírně důležité emoce. Rozhlédněte se po svém salonu, nadechněte se a vnímejte…! Je interiér příjemný? Působí profesionálně, šlo by něco vylepšit? Zamyslete se nad barvami, doplňky, vůněmi apod. A pokud se pustíte do změn, počítejte rovnou s nutností zakomponovat do budoucna také technologie. Krokem, který není složitý a navíc vám zvýší tržby je například zavedení platebního terminálu na karty. MyFox je propojený s terminálem SumUp. Myslete na to, že platba kartou klientky “bolí” mnohem méně, než vydávat hotovost. Zavedení EET se také nakonec asi nevyhnete, budete tedy potřebovat nějaké místečko na malou tiskárnu.

5) Pracujte efektivně

Během vynuceného volna si mnozí uvědomili, že nejen prací živ je člověk. Že je důležité mít čas také na sebe, rodinu a zdraví. V běžné každodenní rutině se těžko hledá čas a chuť zkoušet nové věci. Pokud ale nějaké volno máte, vzdělávejte se, hledejte nové efektivnější postupy ve svém oboru. Pokud jste to ještě neudělali, vyzkoušejte aplikaci myFox, je to chytrý pomocník do vašeho mobilu se kterým budete mít svůj salon pořád po ruce.

Každá krize má na konci vítěze a poražené. Držíme palce a přejeme, ať je Váš salon v té první skupině!

myFox je skvělá aplikace, která se opravdu vyplatí, vyzkoušejte si ho zcela bez závazků a zdarma!