Články

Jak na platby předem za služby objednané online

Jak na platby předem za služby objednané online

Chcete klientům umožnit online rezervace, ale obáváte se, aby na objednaný termín skutečně přišli? MYFOX má snadné řešení – možnost vyžadovat při rezervaci platbu předem (kauci). Ta může být v menší nebo stejné částce, jako je cena služby. Nastavit jde pro všechny nebo jen pro vybrané služby. A vybírat lze od všech nebo pouze od nových klientů. Platba probíhá bezpečně prostřednictvím platební brány SumUp. Velmi jednoduché je i celé nastavení.

5 největších mýtů o rezervačním systému

5 největších mýtů o rezervačním systému

„Pracuji sama, nepotřebuji to“ je jeden z častých omylů, který o rezervačním systému slyšíme. Rezervační systém myFox je na trhu již 5 let a získal si stovky zákazníků z oblasti beauty salonů, zdravotnictví a dalších služeb. Povědomí o online rezervacích se za poslední rok hodně zlepšilo, přesto se stále znovu setkáváme s mýty a nepřesnými informacemi, proč někdo rezervační systém nechce vyzkoušet. Největší omyly vysvětlíme v tomto článku.

2022: rok online rezervací

2022: rok online rezervací

V roce 2022 udělá 94 % zákazníků alespoň jednu online rezervaci služeb. Dochází k nezadržitelnému přechodu na online systémy. Nyní je ten správný čas vyzkoušet a zavést rezervační systém také pro své podnikání. V tomto článku se dozvíte tipy a triky, jak používat rezervační systém efektivně. Rezervační systém myFox je vytvořený s ohledem na co nejjednodušší nastavení a používání. Ušetřete svůj čas a získejte nové klienty.

Proč je důležité znát své zákazníky?

Proč je důležité znát své zákazníky?

Je překvapivé, jak málo zná typický podnikatel ve službách své zákazníky. Znáte odpověď na otázku jakou hodnotu pro vás konkrétní zákazník má – kolik peněz za služby u vás celkem již utratil? Kolikrát Vás navštívil a jaké služby využívá? Že jsou pro vás vztahy se zákazníky důležité si určitě uvědomujete. Jen jste možná dosud nevěděli, jak s nimi pracovat a asi vám i chyběl jednoduchý nástroj, který by byl stále po ruce. Takovým nástrojem je kartotéka v myFoxu, kterou můžete mít ve svém mobilu i na počítači. Pokud o klientech budete něco vědět, získají pocit osobní péče, budou se rádi vracet a doporučovat vás dál.

To dáte! Vytvořte salon budoucnosti, který budou klientky milovat

To dáte! Vytvořte salon budoucnosti, který budou klientky milovat

V náročném období, které všichni prožíváme, je důležité udržet pozitivní motivaci. Pojďme hledat během volných dnů možnosti, jak udržet a rozvíjet své podnikání. Málokdy se mění chování lidí a celé společnosti tak rychle a zásadně, jako během letošního roku. Tyto změny sebou přináší nové výzvy. Pojďme se na některé podívat a inspirovat se v jejich řešení.

Začínáme podnikat ve službách – díl 1. – „Ach ty papíry“

Začínáme podnikat ve službách – díl 1. – „Ach ty papíry“

V nové sérii se chceme podívat na víc praktické věci, které Vám můžou pomoci s rozběhem podnikání. Po té, co se definitivně rozhodnete naplnit svůj sen, je třeba začít administrativou. Je jí relativně hodně, ale i díky krizi se výrazně zrychlila digitalizace státní správy, a mnoho dokumentů můžete vyřídit online.

5 důležitých kroků pro budoucnost podnikání ve službách

5 důležitých kroků pro budoucnost podnikání ve službách

Salóny krásy jsou oblastí zasaženou změnami a opatřeními způsobenými pandemií COVID-19. Tato bezprecedentní situace přináší změny v celé společnosti, ve fungování služeb i chování zákazníků. Jak se s novou situací co nejlépe vypořádat? Přečtěte si několik konkrétních rad a připravte své podnikání na budoucnost!

Nepodceňujte komunikaci, dejte všem vědět, jak a kdy otevíráte!

Nepodceňujte komunikaci, dejte všem vědět, jak a kdy otevíráte!

Konečně se blíží datum, kdy bude možné opět nabídnout služby zákazníkům. Podle průzkumu, který jsme si mezi svými zákazníky udělali na jaře, je velmi důležité nepodcenit komunikaci během znovu otevírání! Z průzkumu vyplynulo, že největší úbytky tržeb zaznamenali provozovatelé, kteří komunikaci věnovali malou, nebo dokonce žádnou pozornost, prostě „jen“ otevřeli a čekali na návrat svých klientů. Naproti tomu tam, kde provozovatel aktivně se svými klienty komunikoval, o otevření, jeho podmínkách a dalších detailech se zaplnění kalendáře i tržby velmi rychle přiblížily kýženému stavu.

Představujeme myFox – chytrou aplikaci pro salony a služby

Představujeme myFox – chytrou aplikaci pro salony a služby

Nikoho asi nepřekvapí, že trendem dnešní doby je stále větší digitalizace služeb. Téměř vše je dnes nějakým způsobem „online“, většina lidí denně používá chytré telefony, mají své profily na sociálních sítích, nakupují v eshopech a běžně používají k práci Internet.

Je překvapivé, že v takové situaci stále většina kadeřnických, kosmetických a jiných obdobných salonů, funguje „papírově“. Představte si, že si pro svůj salon pořídíte chytrého pomocníka, který vašim klientkám umožní pohodlný a moderní způsob rezervací z webové stránky nebo přímo z vašeho Facebookového profilu. Přesně to a mnohem víc umí chytrá aplikace myFox!

Jak umožnit online rezervaci ze své Facebookové stránky

Jak umožnit online rezervaci ze své Facebookové stránky

Svět se změnil. Vaše klientky chtějí maximum věcí vyřídit online. Data v mobilu a sociální sítě jsou běžnou součástí našeho života. Poskytněte svým klientkám moderní způsob objednání – umožněte rezervaci bez volání, přímo ze své Facebookové stránky!
Postup krok za krokem, jak přidat na facebookovou stránku vlastní tlačítko zde.

Jak v beauty salonu ušetřit hodiny a mít více času pro sebe?

Jak v beauty salonu ušetřit hodiny a mít více času pro sebe?

Říkáte svým zákazníkům, že čas vyhrazený pro sebe je důležitý? Ve svém beauty salonu jste ale od rána do pozdního odpoledne a večer ještě papírujete? Pokud jste si do nového roku přáli více času, víme, kde ho vzít.

10 praktických rad, které vám pomohou otevřít úspěšný salon

10 praktických rad, které vám pomohou otevřít úspěšný salon

Rozhodli jste se s novým rokem změnit svůj život a konečně se pustit do podnikání? Chcete si otevřít kosmetický salon, kadeřnictví nebo beauty studio? Zeptali jsme se zkušenějších a připravili jsme pro vás 10 rad, které vám s rozjezdem vlastního byznysu pomohou.

Proč zavedením rezervačního systému myFox ušetříte průměrně 2h
Vašeho času týdně?

Proč zavedením rezervačního systému myFox ušetříte průměrně 2h Vašeho času týdně?

Většina salonů, které působí v oblasti péče o krásu a zdraví nemá z důvodů úspory nákladů samostatnou recepční. Znamená to, že kromě poskytování služeb zákaznicím musíte vyřizovat i všechnu administrativu s objednáváním zákaznic, změnami rezervací a telefonováním. Pokud se rozhodnete zavést ve svém salonu rezervační systém myFox a povolit online rezervace, zákaznice si tento způsob rezervování velmi rychle oblíbí. Postupně Vám ubyde neustálé vyřizování telefonních hovorů a získáte tak více času pro sebe a své klientky.

Jak v salonu řešit, aby zákaznice nezapomínaly na své rezervace?

Jak v salonu řešit, aby zákaznice nezapomínaly na své rezervace?

Každá provozovatelka nehtového studia, kosmetického salonu nebo třeba kadeřnictví to dobře zná. Zákaznice má rezervaci termínu, na kterou zapomene a nepřijde. Nebo přijde s velkým zpožděním a nabourá časový plán. A všichni víme, že čas jsou peníze! Jak těmto problémům předcházet?

Co umí recepční a asistent, který pracuje za 575 Kč měsíčně?

Co umí recepční a asistent, který pracuje za 575 Kč měsíčně?

Dokonalý servis pro klienty i poskytovatele služeb představuje v moderních salonech postupná digitalizace administrativy. Tento technologický komfort kupodivu pořídíte za pár kaček!

EET 2021 – poradna a návody

EET 2021 – poradna a návody

Zde naleznete pohromadě všechny důležité informace o zavedení EET (nejen) pro salony, včetně aktuálních informací s ohledem na vývoj kolem epidemie koronaviru. Zpracovali jsme pro vás také podrobný PDF návod, jak si vyřídit potřebný EET certifikát krok za krokem. EET je odložené a začne platit až 1. 1. 2023!

Salony, které už používají moderní systém myFox

Salony, které už používají moderní systém myFox

Často se nás ptáte na odkazy nebo ukázky beauty salonů, které už myFox používají. Tento článek Vám přináší některé zajímavé příklady z praxe. Systém myFox je moderní řešení, kterému rychle přibývají instalace po celé ČR. Inspirujte se, zjednodušte si práci a zlepšete komfort pro své klientky. V tomto článku najdete příklady těch, kdo již lišáka Foxe používají.

Zákaznice si objednávání přes aplikaci myFox pochvalují, říká
kosmetička Tereza Vlasáková

Zákaznice si objednávání přes aplikaci myFox pochvalují, říká kosmetička Tereza Vlasáková

Když se majitelka Salonu Teresis a kosmetička Tereza Vlasáková vrátila po mateřské do práce, hledala nové impulsy. Ve svém kosmetickém salonu v srdci Prahy zavedla on-line rezervační systém. „Přes prvotní rozpaky jsem si na novinku rychle zvykla. A nejvíce si ji pochvalují mé zákaznice. Dokonce mi myFox přinesl nové klientky – prostě si salon našly na webu a hned se objednaly,“ říká v rozhovoru.

MyFox umožňuje platby kartou přes SumUp

MyFox umožňuje platby kartou přes SumUp

MyFox nově umožňuje přijímat platby kartou přímo prostřednictvím platebního terminálu SumUp. Jedná se o velmi jednoduchý a uživatelsky příjemný způsob placení kartou. Za SumUp se neplatí žádný měsíční paušál a poplatek z transakce je jen 1,95 %. Platební terminál je přes Bluetooth propojený s mobilem. Placení kartou může být opravdu jednoduché, podívejte se na video.

myFox je skvělá aplikace, která se opravdu vyplatí, vyzkoušejte si ho zcela bez závazků a zdarma!